Odborné preklady

Nachádzate sa tu

Robíme preklady pre spokojných klientov   

Po 12 rokoch skúseností a viac ako 17 000 preložených normostranách ponúkame našim klientom istotu, kvalitného prekladu bez chýb v dohodnutom termíne.

  • Prekladáme z a do 21 svetových jazykov
  • Pracuje pre nás viac ako 50 prekladateľov na Slovensku i v zahraničí
  • Zabezpečujeme korektúry rodenými hovorcami
  • Ctíme termíny dodania
  • Slovnú zásobu budujeme v spolupráci s klientom
  • Používame metódu štyroch očí
  • Preklady kontrolujú úradní prekladatelia
  • Využívame špeciálne prekladateľské nástroje CAT 
  • Konzultujeme s 10 odborníkmi z rôznych oblastí
  • Ku klientovi pristupujeme s individuálnou starostlivosťou

Robíme kvalitné preklady s eliminovaním chýb. Prečítajte si ako 

Moderné prekladateľstvo je už celkom veda. Položiť svoj preklad na papier s vedomím, že to bude po prekladateľovi ešte niekto čítať, je iný level ovládania jazyka. Robíme to 24 hodín denne, 7 dní v týždni. 

V roku 2005 sme získali prvú veľkú zákazku na preklad do 3 jazykov. Od začiatku sme rozmýšľali nad vytvorením systému, ako eliminovať chyby a dosiahnuť úroveň prekladu tak, aby klient bol spokojný. Takto postupujeme pri prekladoch v Your Choice:

Dohodnutá ponuka a termín vždy platí

Projektový manažér po prijatí dokumentu zistí počet normostrán (1 normovaná strana = 1800 znakov s medzerami) a pošle klientovi cenovú ponuku s termínom dodania, ktorý je nemenný.  

Každý preklad vnímame ako projekt, ktorý má svoje ciele, kvalitu a termín dokončenia. Uvedomujeme si, že každá oblasť (medicína, právo, marketing, technika a pod.) má špecifickú slovnú zásobu. V rámci prekladu si preto nastavíme s klientom ustálenú slovnú zásobu, ktorú používame v rámci celého projektu. Pri prekladoch používame špeciálne prekladateľské nástroje CAT, preto sa dodržiava dohodnutá slovná zásoba a vetné konštrukcie aj v rámci väčšieho tímu prekladateľov. Ide o jeden z najdôležitejších nástrojov na udržanie dlhodobej kvality.  

Počas projektu konzultujeme otázky s prekladateľmi, odborníkmi na problematiku a samotným klientom. Pri vyše 12 ročných skúsenostiach spolupracujeme s približne 10 odborníkmi z rôznych oblastí. 

Krížová kontrola tromi ľuďmi

Na preklade pracuje jeden prekladateľ alebo tím prekladateľov. Slovnú zásobu odkontroluje projektový manažér a poslednú kontrolu výsledného textu robí úradný prekladateľ. Takto sa vyhýbame chybám v prekladoch, ktoré môže jeden prekladateľ prehliadnuť a ktoré sa podľa našej skúsenosti často dejú. Preklady kontroluje úradný prekladateľ. Tým je zaručená najvyššia kvalita prekladu v rámci rôznych jazykov.​​ 

Rozšírená ponuka jazykov

Doteraz sme prekladali z a do týchto jazykov: angličtina, nemčina, španielčina, ruština, francúzština, slovenčina, maďarčina, taliančina, holandčina, nórština, poľština, kórejčina, japončina, čínština, srbčina, slovinčina, bulharčina, rumunčina, ukrajinčina, švédčina, fínčina. 

Preklady vždy kontroluje úradný prekladateľ. Ak má klient záujem, preklad môže za príplatok skontrolovať rodený hovorca. Na finálnu kontrolu využívame služby kanadského profesora, či ďalších odborníkov v USA, Španielska, či Ruska.  

Preklady do slovenčiny spĺňajú hlavný predpoklad kvalitného prekladu: pre čitateľa musí preložený text, ktorý číta, znieť ako pôvodný text v slovenčine, akoby bol autor zo Slovenska. V slovenskom texte sa preto vyhýbame konštrukciám, ktorými sa vyznačujú iné jazyky a snažíme sa, aby text znel v prvom rade "po slovensky".

Vyskúšajte si nás

Vypíšte krátky formulár dole a ozveme sa vám s ponukou ušitou na mieru. Ďakujeme za dôveru.

...

Jazyková škola Your Choice je jedinou jazykovou školou v Trnave, ktorá zabezpečuje úradné a odborné preklady a tlmočenie vo vlastnej réžii. Kontaktujte nás na hello@yourchoice.sk alebo na telefónnom čísle 0911 667 274.

Benefity služby

Rýchle a precízne dodanie
Osobná komunikácia s klientom
Služby prispôsobené klientovi
Komplexné jazykové služby

Povedali o nás

Jazykové služby (úradné preklady, odborné preklady a preklady zmlúv) od spoločnosti Your Choice využívame už viac ako dva roky. Nielen preklady na vysokej úrovni, ale aj komunikácia so spoločnosťou, ústretovosť a vždy dodržaný termín sú hlavnou výhodou Your Choice. 
Ďakujeme za  vaše predchádzajúce prekladateľské služby a tlmočenie /angličtina, nemčina, slovenčina/. Boli sme veľmi spokojní, reagovali ste veľmi pružne a v krátkych termínoch. Plánujeme sa na vás obrátiť znovu pri ďalšom podobnom projekte.
So spoločnosťou Your Choice spolupracujeme už niekoľko rokov ako s jazykovou školou a prekladateľskou agentúrou pre preklady z oblasti medicíny a farmácie. Radi by sme sa Vám touto cestou poďakovali za profesionálny a promptný prístup. Kvalita prekladov a dodržiavanie termínov sú vždy excelentné a Your Choice môžeme odporučiť aj iným ako spoľahlivého a profesionálneho partnera pre výučbu či preklady.
V mene spoločnosti ARCADIS CZ, a.s. Organizačná zložka Slovensko by som chcel touto cestou poďakovať spoločnosti Your Choice - jazykové služby, s.r.o. za poskytovanie bezproblémových, promptných a vysoko kvalifikovaných služieb pri preklade odborných textov na stavbe Rýchlostnej cesty R2 Ruskovce - Pravotice. Jednalo sa hlavne o preklad mesačných správ Stavebného dozoru zo slovenského do anglického jazyka. Pri preklade mesačných správ sme nezaznamenali žiadne sťažnosti či výhrady k prekladu zo strany nášho klienta (Národná diaľničná spoločnosť, a.s.).
Dovoľte mi, prosím, aby som v mene spoločnosti Slovenská pošta, a. s., vyjadril Vašej spoločnosti úprimnú poďakovanie za nanajvýš kvalitnú a promptnú dodávku Vašich služieb a za ústretový a profesionálny prístup k našim požiadavkám.  Naše požiadavky sú naozaj rôznorodé: sú medzi nimi preklady medzinárodných dohôd a zmlúv, výročných správ, účtovných závierok, korešpondencie, anotácií, orientačných označení, ba dokonca aj detských listov pre medzinárodné súťaže... 

Využili služby

Mám záujem o túto službu

Ak máte záujem o odborné preklady, nechajte nám na seba kontakt, ozveme sa vám s cenovou ponukou a termínom dodania.