Čo treba vedieť pri prekladoch? Ukázali sme študentom UKF

Čo treba vedieť pri prekladoch? Ukázali sme študentom UKF

Aké je to byť profi prekladateľom? Na UKF sme viedli prekladateľský workshop. Kopec otázok od viac ako dvadsiatich študentov, ktorí mohli získať stáž na miesto prekladateľa.

Dňa 11.10.2016 sme sa zúčastnili kariérneho dňa na UKF v Nitre ako jeden z vystavovateľov. Našim cieľom bolo priniesť budúcim prekladateľom a tlmočníkom pohľad na to, aká je reálna prekladateľská prax a ponúknuť im prekladateľskú stáž. Zorganizovali sme krátky interaktívny workshop pred študentami UKF, ktorí študujú jazyky a mali záujem o informácie ako sa stať profesionálnym prekladateľom.

Celkovo sa zúčastnilo asi 20 mladých ľudí, ktorých najviac zaujímalo ako to funguje v prekladateľskej agentúry, aké vzdelanie a prax vyžadujeme, s čim musí prekladateľ zápasiť na dennej báze a aké úsmevné situácie ho môžu postretnúť.

Ukázali sme im časté chyby, prípadne ako treba rešpektovať klienta, a kde sú možnosti na profesionálny a odborný rast.

Ponúkli sme študentom aj možnosť vyskúšať si prácu u nás a urobiť si prekladateľskú stáž. Záujemci môžu zaslať motivačný list a CV na hello@yourchoice.sk a po úspešnom absolvovaní skúšobného prekladu oslovíme úspešných kandidátov.

Tak neváhajte a pridajte sa do nášho tímu :)

(Oficiálna tlačová správa je tu: https://www.ukf.sk/1267-na-ukf-v-nitre-sa-po-prvykrat-konal-karierny-den)

späť na zoznam